השתלות דנטליות

שתלים דנטליים הם ההמצאה המתקדמת ביותר בתחום רפואת השיניים, הם שינו לחלוטין את פני רפואת השיניים והם מעניקים פתרונות איכותיים במקרים של חוסר שיניים. השתלים מהווים חלופה איכותית לשורשי השיניים הטבעיים שאבדו. לפני שהחלה "מהפכת" השתלים, מטופלים מחוסרי שיניים נאלצו להסתפק בתותבות נשלפות שלמות\חלקיות או שימוש בגשרים מורכבים בכדי להשלים שיניים חסרות. שתלים דנטליים מעניקים פתרון מעולה להשלמת שיניים חסרות באופן קבוע והם מהווים תחליף איכותי לשן הטבעית.

ממה עשוי השתל?

השתל עשוי לרוב מטיטניום, מתכת אצילה המותאמת באופן ביולוגי לגוף האדם (ביו-קומפטבילי).


החשיבות לאיכות השתלים 

תחום השתלים ברפואת השיניים התפתח לאחר מחקרים רבים ופריצות הדרך המשמעותיות שנעשו בתחום לאורך שנים רבות ובכך שתלים אלו זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, בעקבות הצלחות אלו, הופיעו בשנים האחרונות גם יצרני שתלים זולים שאיכותם מוטלת בספק, המנסים לחקות יצרנים איכותיים ומובילים ופועלים לרוב ללא אישורים וללא מחקרים מדעיים.

שימוש בשתלים ברמה ירודה עלולים לגרום לדלקות חניכיים ואף לשבירת השתל ולכישלון ההשתלה אחרי זמן לא רב ולסבל מיותר של המטופלים.

לכן, במרפאתנו משתמשים אך ורק בשתלים של החברות האיכותיות והמובילות בעולם, רק שתלים כאלו שנחקרו באופן מדעי ומחזיקים בתקנים בינלאומיים כ-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי), ה-CE המפקח על עמידה בדרישות התקן האירופאי ואישור משרד הבריאות הישראלי.

שתל איכותי הוא יסוד חשוב להצלחת ההשתלה ולשיקום שבא אחריו לשנים רבות.


כיצד מבוצע התהליך?

  • בשלב ראשון נבצע בדיקת אבחנה קלינית והדמיית CT דיגיטלית הניתנת למטופלינו כשרות במרפאה במכשור המתקדם בעולם.
  • הדמיית CT דיגיטלית תלת-מימדית, המשקפת את האנטומיה ונתוני הלסת האישיים של המטופל.
  • לאחר עיון מדוקדק של הדמיית ה-CT מבוצעת תכנית השתלה המתבססת על הנתונים האישיים והרפואיים של המטופל.
  • לאחר שנקבעה תכנית ואופן הטיפול, מוחדרים ומוברגים השתלים לעצם הלסת בהתאם לתכנית השיקום.
  • לאחר שלב ההשתלה, התלוי בתקופת הריפוי הנדרשת (לעיתים מספר חודשים ולעיתים באופן מידי), מבוצע השיקום הסופי באמצעות כתר\י חרסינה המשחזרים את כותרת השן כמו שן טבעית, הכתר מחובר אל השתל באמצעות מבנה (בורג מיוחד).
  • לאחר שמורכבים הכתרים על גבי השתלים, ניתן לאכול ולתפקד כאילו היו אלו שיניים טבעיות, הן בהתייחס למראה השיניים והן בתפקודי האכילה והלעיסה.
השתלות ושיקום שיניים חדשות ביום אחד

במקרים רבים ביצוע שתלים מחייב תקופת החלמה וקליטה טובה ויציבה של השתלים לעצם הלסת הדורשת כ-3-6 חודשי המתנה עד לשלב השיקום הסופי.

למרות הזאת, התפתחה במהלך העשור האחרון שיטה חדשנית ו"פורצת דרך" המבוססת על מחקרים רבים המאפשרת לבצע את שלב השיקום על גבי השתלים באופן מידי ללא צורך בהמתנה ממושכת, זאת בשורה חשובה המאפשרת למטופלים רבים לממש את חלומם וליהנות משיניים חדשות ואסתטיות ביום אחד.

הטיפול מתאפשר גם במצבים בהם נדרשות עקירות שיניים ,כך שבאותו היום ניתן לבצע את העקירות, את השתלת השיניים ואת השיקום באמצעות גשר זמני עם שיניים חדשות המשחזרות את השיניים הטבעיות.

טיפול בשיטה זו מתאפשר רק במקרים מסוימים, כאשר הנתונים האנטומיים של המטופל\ת מתאימים לקריטריונים של השיטה.