פתרונות למחוסרי עצם

חשוב לדעת שלצורך ביצוע השתלה מוצלחת נדרשת עצם בנפח ובצפיפות מספקת, שיאפשרו את עיגון השתלים באופן יציב ובטוח. 


כיצד נוצר חוסר עצם? 

מחסור בעצם הלסת נגרם ממצב המוגדר כ"ספיגת העצם", תופעה זו מתרחשת לאחר אובדן שיניים כתוצאה מעקירת שינייםממחלת חניכיים זיהומית חמורה ומהתהליך דלקתי המלווה אותה וכיו"ב הגורמים לתהליך "ספיגת העצם" ואובדן תאחיזת השיניים בעקבות הידלדלות העצם התומכת. 

כמו כן, תופעה זו מתרחשת גם אצל אנשים שהשתמשו במשך שנים רבות בתותבות נשלפות שלמות\חלקיות. 

בעקבות פיתוחים מדעיים אותם אנו מיישמים במרפאתנו, אנו מצליחים להעניק פתרונות למקרים הקיצוניים ביותר למטופלים הסובלים מחוסר עצם ,שעד זמן לא רב לא היה עבורם פתרון שאפשר להם ליהנות משתלים ושיניים קבועות. 


מהם הפתרונות שאנו מעניקים במקרה של חוסר עצם? 

השתלת עצם

במקרים בהם יש צורך בהשתלה עבור שן בודדת או מספר רב של השתלותאנו מבצעים השתלת עצם בטכניקה מיוחדת על ידי שימוש עצם ממקורות שונים הכוללים שימוש בעצם סינתטית. 

בתהליך זה, מבוצעת השתלת העצם בלסת באזור הנדרש ולאחר איחוי העצם הסינתטית האורך כמספר חודשים מתאפשר ביצוע תהליך ההשתלה והשיקום הקבוע. 

שתלים ייחודיים המאפשרים השתלה ללא צורך בהשתלת עצם 

פתרון "פורץ דרך", מאפשר כיום במקרים מסוימים לבצע השתלת שיניים גם במקרים של חוסר עצם קיצוני, וזאת ללא צורך בהשתלת עצם ובהחלמה ממושכת. 

פתרון זה מושג באמצעות שימוש במערכות שתלים ייחודיות שפותחו ע"י חברת השתלים BICON מארה"ב, שתלים אלו מאופיינים בשטח פנים רחב, הם קצרים במיוחד ומאפשרים את עיגון השתלים באופן יציב ובטוח גם במצבים קיצוניים של חוסר עצם. 
זירוז היווצרות עצם חדשה בטכניקת P.R.F 

P.R.F – PlateleRich Fibrin הינה טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ריפוי קל, מהיר וטוב יותר, בעת ביצוע שתלים וניתוחים מסוימים בחניכיים. 

כיצד זה עובד? 

באמצעות דגימת דם אישית של המטופל והעברתו למכשיר צנטריפוגה מיוחד, מתבצע תהליך המעבד ומבודד את הפיברין (חלבון הגורם לקרישת הדם) והטסיות (טרומבוציט) של המטופל\ת ההופכים למעין ג׳ל. 

הטמעת הג'ל לאזור הניתוח, מאיצה באופן משמעותי את תהליך הריפוי וההחלמה של הרקמות הרכות, המהווים תרומה חשובה להצלחת הטיפול. 

בעקבות כך, מתאפשר זירוז בניית עצם חדשה  המאפשרת את התקנת השתלים באזור הנדרש, באופן מהיר יותר מהרגיל ומקצרת את התהליך למינימום – פחות כאב, ריפוי מהיר יותר ופחות סיבוכים אחרי השתלות. 
הרמת סינוס לצורך התקנת שתלים 

הסינוסים הם חללי אוויר המצויים מעל עצם הלסת העליונה. 

במצבים בהם נוצרת "ספיגת עצם" בלסת העליונה (במיקום המקביל לחלל הסינוס) נוצר קושי להתקנת השתלים היות וחסרה עצם לאחיזתם. על מנת להתגבר על כך יש צורך בדחיקה מעלה של רצפת הסינוס, ברווח שייווצר יושתל תחליף עצם שיאפשר התקנת השתלים. הטיפול המסורתי דורש משך החלמה ארוך ולעיתים אף כאבים ושטפי דם באזור הטיפול. 

במרפאתנו מבצעים הרמת סינוס בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת המאפשרת טיפול ללא כאב באופן יחסי וניתן לחיזוי בהצלחה. 


הרמת סינוס בשיטת iRaise 

לוותר על הניתוח והכאב עם חזרה מידית לשגרה... 

עד היום כפי שהזכרנו לעי"ל, ניתוח הרמת סינוס לצורך השתלות, היה מלווה בכאב רב ודרש התאוששות ארוכה. הרמת סינוס בשיטת iRaise הינה פיתוח פורץ דרך של מוצר חדשני, עם מעל 96% הצלחה אצל אלפי מטופלים ברחבי העולם. 

השיטה מאפשרת לעבור הרמת סינוס והתקנת שתלים במעמד אחד, בפעולה זעיר פולשנית פשוטה ומהירה המאפשרת טיפול מהיר ופשוט עם חזרה מידית לשגרה.